Žalostno, a (ne)resnično

23. april 2015

 

»S teorijo spola, ki trdi, da so moške in ženske lastnosti družbeno poljuben konstrukt, tvegamo nazadovanje«, je vernike pred tednom dni na Trgu svetega Petra nagovoril papež Frančišek.

Stališče, ki (ne le) v slovenskih političnih prisvojitvah povezuje ''ideologijo'' ''teorije'' spola z ukinitvijo heteronormativnih porok, je neverjetno absurdno, nevedno in antihumanistično, saj med drugim spregleda bržkone vso zapisano človeško zgodovino prakse (!) moške nadvlade, homoseksualnosti, biseksualnosti, interseksualnosti, transseksualnosti, kakor tudi dobrih sto let feminističnega gibanja in znanstvenih ugotovitev ali teorij (!) družbene, antropološke in humanistične vednosti.

RKC in njeni bogaboječi, dobronamerni, a konceptualno zmedeni pripadniki se še vedno nahajajo znotraj miselnih tokov kolonializma, ki razlike med (sub)kulturami poenoti v eno samo strukturo družbenoekonomske nadvlade. Toliko o napredku!