Vozi me vlak v daljave
24. junij 2014
Kazalo je, da do Kopra več ne bomo mogli z vlakom. Toda prejšnji teden je vlada zagotovila sanacijo železniških prog, ki jih je poškodoval žledolom. To pa je le del veliko širšega problema, saj zmanjkuje denarja za sprotno vzdrževanje: ne le železniških prog, temveč tudi cest.
Vlada je glede železnic reagirala, Dars pa ostaja praznih rok in brez upanja na izboljšanje. Direkcija za ceste je že maja opozorila, da je zaradi pomanjkanja vzdrževalnih sredstev, ki jih bo dovolj še do konca junija, v ustreznem stanju le še 27 odstotkov državnih cest.
Srhljivo je dejstvo, da so slovenske železnice še zmeraj v državni lasti in v tako slabem stanju. Pogled na posledice privatizacije mehiških železnic kaže, da se boljši časi ne obetajo. Ostaja nam zgolj raziskovanje še neodkritih možnosti.