Na bodočih volitvah pusti Eichmannu in Hitlerju, da spita v miru!
21. januar 2016
Na oblasti imamo človeka, ki je ravno toliko etičen, kot je bil etičen Adolf Eichmann: tesnobo vnanje vesti si lajša z uporabo evfemizmov, ki so nujni za gladkejšo dehumanizacijo oz. končno rešitev begunskega vprašanja. Zgodovina je muhasta, Slovenija pa po vzoru parodije vedno bolj spominja na nacistično Nemčijo.
Zid imamo, nacionalistična ideologija se krepi vštric z represijo nad istospolno usmerjenimi, ljudstvu pa se odkrito toži po izživljanju nad namišljenim sovražnikom. Nezavednemu idealu se želijo z nacizmom prevzeti ''domoljubi'', ki skrbijo za vojaško in ekonomsko okupacijo (sicer lastne države), še nekoliko približati: ustanovimo paravojaško enoto!
Hitler se je vrnil in se bo vračal, a pred desetimi leti nihče ni pričakoval, da bomo njegovo popačeno reinkarnacijo jasneje kot kadarkoli prej prepoznali v domačem vodji: sramovanje lastnega genskega bazena, zapor in predčasna izpustitev, evolucijsko p(o)rozno delo, ki opravičuje njegov boj, zažig knjig, kult mesijanstva … Dovolj!